BEST IN SHOW Baby II

Dzisiaj dzień Wielkiego Chwalenia Się. 3-miesięczny FANTOMAS UNITSUKO EL MASO Bonomiella zadebiutował na międzynarodowej wystawie psów w Kielcach w klasie baby otrzymując od sędziego z Węgier,  p. Petera Harsany I VP BOB Baby, a w finałach wraz ze swoją Pańcią Agnieszką Gajdzińską wybiegał BEST IN SHOW Baby II.

Wystawcy i sympatycy wystaw znają te klimaty, ale nie dla wszystkich jest jasne na czym taki psi show polega. Dla nich więc parę informacji.  Międzynarodowa wystawa o znacznym prestiżu, w olbrzymiej hali, setki obcych psów, tłumy ludzi, to prawdziwe wyzwanie nie tylko dla wystawiającego, ale przede wszystkim dla psa. Zwiedzający przystają i przyglądają się szczeniakowi, zagadują, dzieci chcą głaskać, coraz to ktoś błyska fleszem aparatu fotograficznego. To trwa i trwa… A potem występ na ringu rozpoczynający się zwykle od kontroli zgryzu, sprawdzenia czy “klejnoty” są na swoim miejscu, co w prawdzie nie boli psa, ale z pewnością stresuje. Po oględzinach wnętrza paszczy i wymacaniach w poszukiwaniu jąder, krótki bieg w kółeczko, następnie wnikliwe przyglądanie się stojącemu (ustawionemu) psu, ocena i jeśli lokata była pierwszą to za chwilę porównanie ze zwycięzcą tej samej klasy ale płci przeciwnej. Tu ponownie krótki sprint konkurentów (w Kielcach standardowo już po czerwonym dywanie), sędzia dyktuje asystentowi opis, a gotowy już wraz z uściskiem dłoni podaje najpierw zwycięzcy, potem tym co zajęli kolejne miejsca. Ocena VP (very promising) z pierwszą lokatą dała Fantomasowi wstęp na zielony dywan w finale wystawy. Best in Show! W klasie baby konkurowało ze sobą około 30 szczeniaków, z każdej rasy po jednym. Miejsc dla zwycięzców na podium było cztery. Sędzia z Polski, p. Mirosław Redlicki uplasował FANtomusia na drugim miejscu. Wspaniały wynik!

Share
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia Koch-Furs via Facebook

gratulacje dla malucha:)

Aga
Aga
11/11/2013 19:15

Fakt; zdjęcia zamieszczone w internecie potwierdzają, że to Pan M.Redlicki nam sędziował. Przepraszamy za zamieszanie. Prosze wybaczyć początkującym. 🙂

Anna Dzidt
11/11/2013 18:52

sędzia oceniający BEST IN SHOW Baby to P. Mirosław Redlicki z Polski
jeszcze raz gratulacje <3

Ola Kosińska via Facebook
11/11/2013 16:54

Gratulacje :)))

Ela i sharpki z Łodzi
Ela i sharpki z Łodzi
11/11/2013 16:55

Wow!!!! Gigantyczne gratulacje!!!!