Rekreacyjnie z Nuclearem

Trochę o domowej sprawiedliwości i oczekiwanych dzieci Njuka

Zima zrobiła przerwę, więc my (czytaj: ja i psy) ze wzmożoną aktywnością i chęcią chodzimy na spacery. Rano raz, wczesnym popołudniem dwa, w tak zwanym międzyczasie ci, którzy nie załapali się na wyjście, urządzają gonitwy po podwórzu.

Dzisiejszym porannym spacerem cieszył się Nuclear. To zawsze trudna decyzja kogo zabrać jako pierwszego do lasu, gdy wszyscy na raz chcą i głośno żądają. Można by wybrać według zachowania — kto najgrzeczniejszy, ten pierwszy ze mną pójdzie. Nie, ten pomysł dobrym nie jest, bo młode psy prawie zawsze psotne i gdybym stosowała zasadę spacer za grzeczność, to chodziłaby ze mną tylko Hania, a reszta mogłaby jej tylko zazdrościć. Stosuję więc metodę „sprawiedliwego wychodzenia”, czyli kolejno. Łatwe to nie jest, bo psy, które akurat nie wychodzą, z pewnością czują się potraktowane niesprawiedliwie, a i mnie też łatwo nie jest, gdy widzę ich błagalny wzrok. „Później pójdziecie” mówię tym, co w domu zostać muszą, ale widzę, że wcale ich to nie pociesza. Nie rozumieją słowa „później”, nie mają poczucia czasu, całkiem obce jest im poczucie mojej sprawiedliwości.

A na zdjęciu Nuclear . Ładnie mu w tym dzisiejszym, przedpołudniowym słońcu, nieprawdaż?

Oj, bo bym zapomniała, więc szybko info na końcu, że już niebawem Nuclear ponownie zostanie ojcem. Dzieci po nim urodzą się u nas z końcem kwietnia. Jeszcze tylko nie zdecydowałam, która suczka zostanie mamą. Też chciałyby wszystkie, ale tak dobrze nie ma.

Dobrego dnia Wszystkim
Wasza Marta

Share
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Danka
Danka
22/02/2019 09:21

pięknie mu w tym słońcu-postawa godna pozazdroszczenia, śliczny

pozdrawiam
Danka

Mira
Mira
19/02/2019 15:14

Jaki to piękny pies. Jest idealny.